Specjalista neurolog Walenty Nyka
Zapraszam serdecznie do zapoznania się z ofertą gabinetu neurologicznego, który znajduje się w Gdańsku. Zapewniam kompleksową diagnostykę neurologiczną oraz skuteczne leczenie wykrytych schorzeń. W razie potrzeby naszym pacjentom oferujemy konsultację psychologiczną, ortopedyczną i internistyczną.
Schorzenia neurologiczne – oferta gabinetu
Poradnia neurologiczna
Poradnia neurologiczna, w której przyjmuję pacjentów, jest zawsze gotowa przyjąć każdego, kto potrzebuje specjalistycznej pomocy fachowca. Zapewniam, że żaden pacjent nie opuści poradni, zanim nie uzyska porady lekarza.
Specjalistyczna prywatna poradnia neurologiczna, mieszcząca się w Gdańsku i prowadzona przez profesora medycyny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Walentego Nykę, zaprasza na wizytę wszystkie osoby cierpiące na różnego rodzaju schorzenia neurologiczne.
Oferuję diagnostykę neurologiczną oraz porady w zakresie leczenia między innymi takich dolegliwości, jak: padaczka, rwy kulszowe i barkowe czy choroba Parkinsona. W mojej poradni zajmuję się również leczeniem bólu kręgosłupa i głowy oraz terapią pacjentów z oraz po udarze.
Zdaję sobie sprawę, że często pacjenci bagatelizują ból głowy, kręgosłupa czy nóg. Tłumaczą je zmęczeniem, przepracowaniem lub nieprawidłowym stylem życia albo trybem pracy. Nie należy jednak lekceważyć jakichkolwiek dolegliwości, które są długotrwałe i utrudniają nam życie. Mogą one bowiem sygnalizować poważne schorzenia neurologiczne. Dlatego warto w każdej sytuacji budzącej nasze wątpliwości skonsultować się z lekarzem.
Zachęcam do przeczytania ważnych informacji w zakładce „Warto wiedzieć”, które mogą skłonić Państwa do zadawania mi pytań podczas konsultacji neurologicznych. Rozległa wiedza oraz wieloletnie doświadczenie procentują wysoką skutecznością leczenia schorzeń oraz bardzo dobrą opinią wśród pacjentów.
Do postawienia prawidłowej diagnozy neurologicznej potrzebny jest dokładny i rzetelny wywiad lekarski, który pozwala mi poznać przyczyny schorzenia i jego miejsce. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu gabinetu w nowoczesne urządzenia medyczne jestem w stanie przeprowadzić kompleksowe badania, a następnie obrać właściwą drogę leczenia.
Każdego dnia swojej pracy dokładam wszelkich starań, aby sprostać wszystkim Państwa oczekiwaniom. Jako specjalista neurolog z bogatym doświadczeniem zawodowym, potrafię prawidłowo zdiagnozować dolegliwość oraz dobrać odpowiednią, dostosowaną do potrzeb pacjenta metodę leczenia. Oferuję również możliwość szybkiej rezerwacji wizyty.
Staram się, aby wizyta w moim gabinecie przebiegała w miłej atmosferze. Komfort pacjenta i świadomość, że uzyska on rzetelną pomoc, dają mi gwarancję jego zadowolenia.
Serdecznie zapraszam do kontaktu z prywatnym gabinetem neurologicznym.
Zachęcam Państwa do przeczytania informacji, o tym czym zajmuje się neurolog i w jaki sposób rozpoznaje on schorzenia neurologiczne u swoich pacjentów.
Czym jest neurologia?
Neurologia zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń i chorób układu nerwowego. Do schorzeń neurologicznych zalicza się zarówno choroby centralnego układu nerwowego (mózgu i rdzenia kręgowego), jak również choroby nerwów obwodowych (neuropatia, rwa kulszowa, itp.).
Schorzenia neurologiczne
Neurolog na podstawie nabytej wiedzy, doświadczenia oraz odpowiednich narzędzi stara się ustalić przyczynę uszkodzenia układu nerwowego, wskazać miejsce, w którym powstał uraz, określić podłoże neurofizjologiczne i neuroanatomiczne oraz rozpoznać zespół chorobowy.
Dlatego właśnie tak ważna jest szybka i skuteczna diagnostyka neurologiczna, która umożliwia rozpoznanie choroby oraz podjęcie odpowiedniego leczenia przez lekarza neurologa. Kompleksową pomoc znajdą Państwo w naszym gabinecie neurologicznym w Trójmieście.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z praktycznymi radami jak postępować w przypadku ataku padaczki oraz informacjami jak zdiagnozować u siebie pierwsze objawy schorzeń neurologicznych. W razie rozpoznania oznak, należy jak najszybciej skontaktować się lekarzem neurologiem. Im wcześniej zauważymy symptomy choroby tym większe szanse na skuteczną terapię.
Jak pomóc choremu na padaczkę?
Główne objawy choroby Parkinsona
Najbardziej rozpoznawalnym objawem choroby Parkinsona jest drżenie (mimowolne, rytmiczne potrząsanie kończyną, głową lub całym ciałem). Choroba ta często rozpoczyna się sporadycznym drżeniem jednego palca, które ostatecznie rozszerza się na całe ramię. Drżenie może obejmować tylko jedną część ciała lub stronę ciała, szczególnie we wczesnych stadiach choroby. Drżenie nie występuje u wszystkich cierpiących na chorobę Parkinsona. Innym objawem tej choroby jest, często rozpoczynająca się w nogach i szyi, sztywność mięśni. Występuje u większości cierpiących na tę chorobę. Mięśnie stają się napięte i skurczone, a niektórzy chorzy odczuwają ból. Spowolnienie ruchów lub brak ruchu. Z czasem u osoby chorej może się pojawić przygarbiona postawa i powolny chód z powłóczeniem nogami. Tacy chorzy mogą w konsekwencji utracić zdolność do poruszania się. Zachwianie równowagi i koordynacji. Często chorzy nie mogą swobodnie wykonywać podstawowych czynności, takich jak wstanie z krzesła, łóżka, posłodzenie herbaty itd. Leczenie Parkinsona to walka o opóźnienie postępującego rozwoju choroby.
Leczenie bólu kręgosłupa
Wraz z wiekiem ludzki kręgosłup często daje o sobie znać. Kłucie, mrowienie czy przewlekły ból może zależeć od trybu życia, rodzaju wykonywanej pracy i wielu innych czynników. Często na ból kręgosłupa pomagają ćwiczenia, masaże czy częsta zmiana pozycji pracy (dotyczy to głównie ludzi wykonujących siedzący tryb pracy). Należy jednak pamiętać, że długotrwałego bólu kręgosłupa nie należy bagatelizować. Trzeba koniecznie udać się do specjalisty – neurologa lub ortopedy – który poprzez kompleksową diagnostykę oceni stan zdrowia pacjenta. Warto pamiętać, że choroby kręgosłupa wcale nie muszą wiązać się z jego bezpośrednim bólem. Często zdarza się tak, że chorego bolą nogi, głowa czy pośladki. Są także sytuacje, że chorobę innego narządu (np. serca, nerek, żołądka, płuc) można błędnie odczytywać jako chorobę kręgosłupa.
Leczenie padaczki
Leczenie padaczki czy bólu kręgosłupa to proces długotrwały i żmudny. W wielu przypadkach przewlekłych chorób układu nerwowego całkowite wyleczenie nie jest możliwie. Dlatego ważne jest zmniejszanie skutków takiej choroby. Aby to robić, trzeba być w stałym kontakcie z lekarzem