Nowoczesny Katalog firm

Auto Test Szkoła Samochodowa Wojtanowicz J.

Skontaktuj się z nami

Galeria

O nas

Nasz Ośrodek Szkolenia Kierowców powstał 01.04.1989 roku.

Od samego początku działalności szkoły nauki jazdy z powodzeniem kształcimy i doszkalamy kierowców wszystkich kategorii prawa jazdy. Oczywiście wszystko to dzięki pracującym u nas instruktorom i wykładowcom. Posiadają oni najwyższe umiejętności, wiedzę i kwalifikacje, a także wszelkie uprawnienia niezbędne do prowadzenia szkolenia z określonych zagadnień tematycznych

Nasi instruktorzy i wykładowcy to wybitni specjaliści w zakresie: Prawa Ruchu Drogowego, eksploatacji pojazdów, techniki kierowania pojazdami, psychologii.Posiadają oni wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu różnego rodzaju szkoleń dla kierowców, w tym szkoły nauki jazdy i warsztatów doskonalenia zawodowego Jako jeden z nielicznych Ośrodków Szkolenia Kierowców posiadamy akredytację Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Ośrodków Szkolenia Kierowców.

Wykorzystujemy podczas szkoleń System Profesjonalnego Szkolenia, który daje gwarancje, że wszystkie elementy programu są zgodne z nowym, obowiązującym programem nauczania.

Dnia 10.06.2013. uzyskaliśmy od Prezydenta Miasta Krakowa POŚWIADCZENIE o spełnieniu dodatkowych wymagań, dzięki czemu nasi kursanci mogą korzystać z najnowszej metody szkolenia jaką jest e-learning.

Metoda ta pozwala przebrnąć przez całe szkolenie teoretyczne w zakresie wszystkich kategorii nie wychodząc z domu.

Kursy prawa jazdy

Prowadzimy kursy prawa jazdy kategorii A, B, C, D i E.

 

CENNIK

 

Kwalifikacja wstępna kierowców zawodowych

Wszystkich kierowców pragnących zdobyć upoważnienia do zawodowego kierowania pojazdami transportowymi zapraszamy do Ośrodka Szkolenia Kierowców AUTO-TEST, który oferuje kursy kwalifikacji wstępnej. Nasza szkoła jazdy może pochwalić się nie tylko wieloletnią tradycją, ale także patronatem Instytutu Transportu Samochodowego.

 

Co to jest kwalifikacja wstępna

Kierowcy ciężarówek, którzy zdali prawo jazdy kat. C ( bądź C1) po 10.09.2009 oraz ci, którzy zdali prawo jazdy kat. D po 10.09.2008, a którzy chcą pracować zawodowo w transporcie drogowym muszą odbyć szkolenie zwane kwalifikacją wstępną kierowców zawodowych. Kwalifikacja wstępna to po prostu dodatkowe szkolenie z zakresu prowadzenia pojazdów kat. C lub D. Warunkiem koniecznym do ukończenia kursu kwalifikacji wstępnej jest ukończenie 21 roku życia.

 

Przebieg kursu kwalifikacji wstępnej

Warsztaty doskonalenia zawodowego instruktorów składają się z 280 godzin (260 wiedza teoretyczna, 20 praktyka). Szkolenie praktyczne obejmuje 16 godzin jazdy w ruchu miejskim oraz 4 godziny jazdy w specjalnych warunkach. Szkolenie obejmuje kategorię praw jazdy typu C, C1, C+E, C1+E lub D, D1, D+E, D1+E. Istotny jest fakt, że zdając kolejne kategorie prawa jazdy nie trzeba powtórnie przechodzić kwalifikacji wstępnej kierowców zawodowych.

 

Przebieg egzaminu państwowego

Kurs kończy się egzaminem teoretycznym w postaci testu, na który składa się część ogólna oraz specjalistyczna. Część ogólna dotyczy wszystkich kategorii praw jazdy, natomiast część specjalistyczna kategorii C, C1, C+E, C1+E lub D, D1, D+E, D1+E. Egzamin końcowy odbywa się przed komisją zwołaną przez wojewodę. Zdanie egzaminu zostaje poświadczone Świadectwem Kwalifikacji Zawodowej. Przed jego odebraniem należy wykonać badania lekarskie i badania psychologiczne. Wraz z orzeczeniami lekarskimi oraz Świadectwem Kwalifikacji Zawodowej należy udać się do Wydziału Komunikacji w celu wymiany prawa jazdy i wpisanie w nie odpowiednich uprawnień.

Oprócz kwalifikacji wstępnej tzw. „pełnej”, nasz OSK oferuje swoim klientom także inne warianty kursów. W ofercie naszej szkoły nauki jazdy znajdują się także kursy:

  • kwalifikacji wstępnej przyspieszonej
  • kwalifikacji wstępnej uzupełniającej
  • kwalifikacji uzupełniającej przyspieszonej


Co to jest kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej

Kwalifikacja wstępna przyspieszona to kurs, który mogą odbyć osoby, które ukończyły 21 lat w przypadku kat. C i C+E oraz te, które mają 23 lata, w przypadku kat. D i D+E. Kwalifikacja wstępna przyspieszona różni się od kwalifikacji wstępnej „pełnej” ilością godzin kursu. Na kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej składa się 140 godzin, z czego 130 godzin to zajęcia poświęcone teorii, a 10 na umiejętności praktyczne (w tym 2 h w warunkach specjalnych).

 

Co jest kurs kwalifikacji wstępnej uzupełniającej

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca to kurs, na który składa się 70 godzin, z czego 65 h to zajęcia teoretyczne, a 5 h zajęcia praktyczne. Dla przykładu: jeżeli ktoś ukończył kwalifikację wstępną dla grup praw jazdy C, C1, C+E, C1+E, to dla grup D, D1, D+E, D1+E może skończyć jedynie kwalifikację wstępną uzupełniającą.

 

Co to jest kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona to najlepsza propozycja dla ludzi, którzy ukończyli 21 lat i chcą ją zrobić dla kategorii C i C+E oraz dla tych, którzy skończyli 23 lata i chcą ją zrobić dla kategorii D i D+E. Kwalifikacja wstępna uzupełniająca rozszerzona składa się z 35 godzin zajęć dydaktycznych: 33 h teorii i 2,5 h praktyk.

Należy pamiętać, że kierowcy zawodowi, zobowiązani są do poddania się co 5 lat obowiązkowym okresowym szkoleniom, które można odbyć w naszym OSK oraz badaniom lekarskim.

Wszystkich zainteresowanych pragnących uzyskać więcej informacji lub zapisać się na wybrany kurs zapraszamy do naszej siedziby przy ul. Aleksandry 11. Wszelkich informacji udzielamy także telefonicznie pod numerem 12 658-56-17.

Jazdy doszkalające

Warsztaty doskonalenia zawodowego instruktorów

Od dnia 10.06.2013 jako pierwsi w Krakowie posiadamy poświadczenie potwierdzające spełnienie dodatkowych wymagań wydane przez Prezydenta Miasta Karkowa.

Od tego dnia możemy prowadzić warsztaty doskonalenia zawodowego instruktorów.

Pierwsze tego typu szkolenia rozpoczynamy 28.06.2013., a juz 13.06.2013. lista została zamknięta z powodu olbrzymiego zainteresowania.

Docelowo planujemy warsztaty te przeprowadzać 4 razy w miesiącu.

Zajęcia teoretyczne obejmują co najmniej uzupełnienie wiedzy w zakresie następujących tematów:

-Psychologia- 1 godzina,

-metodyka nauczania- 1 godzina,

-prawo o ruchu drogowym-1 godzina,

-technika kierowania pojazdem i obsługa- 1godzina,

-bezpieczeństwo ruchu drogowego-1 godzina,

-zasady prowadzenia ośrodka szkolenia-1godzina,

-omówienie najczęstszych błędów popełnianych przez instruktorów podczas prowadzenia szkolenia kandydatów na kierowców-2 godziny,

-omówienie najczęstszych błędów popełnianych przez kandydatów na kierowców i motorniczych podczas egzaminu państwowego-2 godziny.

Zajęcia praktyczne warsztatów doskonalenia zawodowego instruktorów obejmują:

-przeprowadzenie, pod nadzorem instruktora prowadzącego warsztaty, części praktycznej szkolenia kandydatów na kierowców przeprowadzonej na placu manewrowym- co najmniej 1 godzina,

-przeprowadzenie, pod nadzorem instruktora prowadzącego warsztaty, części praktycznej szkolenia dla kandydatów na kierowców i motorniczych przeprowadzanej w ruchu drogowym-1 godzina,

-ocena sposobu przeprowadzania szkolenia kandydatów na kierowców przez instruktora prowadzącego warsztaty oraz wspólne omówienie błędów popełnionych przez instruktorów- co najmniej dwie godziny zajęć praktycznych.

Instruktorzy

Instruktorzywnaszejszkolenaukijazdy

Poniżej prezentujemy listę instruktorów pracujących w naszym ośrodku szkolenia kierowców. Prowadzą oni kursy prawa jazdy oraz szkolenia okresowe. Wszyscy zatrudnieni przez nasz pracownicy to osoby wykształcone i kompetentne. Posiadające nie tylko potrzebną wiedzę i umiejętności, ale także umiejętność przekazywania ich swoim uczniom.

Jerzy Wojtanowicz
tel. 501-700-719
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. A, B, C, D, E
Numer uprawnień KR 0004
Posiada uprawnienia od roku 1977

Anna Wojtanowicz
tel. 502-601-112
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B, C, D
Numer uprawnień KR 0443
Posiada uprawnienia od roku 1999

Wojciech Książko
tel. 502-138-111
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B
Numer uprawnień KGR 0022
Posiada uprawnienia od roku 1996

Stanisław Olczyk
tel. 602-122-565
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B, C, E
Numer uprawnień KR 0223
Posiada uprawnienia od roku 1985

Kazimierz Dziura
tel. 518-458-319
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. A, B, C, D, E, T
Numer uprawnień KR 0026
Posiada uprawnienia od roku 1980

Piotr Ledwin
tel. 608-558-185
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B
Numer uprawnień KOL 0080
Posiada uprawnienia od roku 2005

Iwona Stachura
tel. 508-332-277
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B
Numer uprawnień KR 0968
Posiada uprawnienia od roku 2009

Jacek Siudak
tel. 601-483-901
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B
Numer uprawnień KR 0997
Posiada uprawnienia od roku 2009

Teresa Bartyzel-Witwicka
tel. 604-268-905
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B
Numer uprawnień KR 0761
Posiada uprawnienia od roku 2009

Ryszard Domagała
tel. 602-135-123
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B
Numer uprawnień KWI 0036
Posiada uprawnienia od roku 2003

Władysław Oprych
tel. 606-413-138
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B
Numer uprawnień KWI 0025
Posiada uprawnienia od roku 2003

Robert Witwicki
tel. 608-629-659
Uprawnienia do szkolenia w zakresie kat. B
Numer uprawnień KR 0760
Posiada uprawnienia od roku 2008

Egzaminy na prawo jazdy

Po odbyciu kursu przygotowawczego na prawo jazdy danej kategorii, kursanci chcący podejść do egzaminu państwowego w Krakowie powinni złożyć odpowiednie dokumenty w biurach MORD na ul. Nowohuckiej 33a lub ul. Balickiej 127. W Małopolsce ośrodki egzaminacyjne znajdują się również w Tarnowie i Nowym Sączu.

 

Dokumenty wymagane do zapisania na egzamin

  • zaświadczenie o ukończeniu kursu
  • dowód osobisty lub paszport
  • orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdami mechanicznymi
  • fotografia

Oprócz złożenia wyżej wymienionych dokumentów należy uiścić opłatę, której wysokość zależy od kategorii prawa jazdy, które chcemy zdobyć.

Obcokrajowcy pragnący zdawać egzamin muszą przedstawić zaświadczenie, że przebywają na terenie Rzeczypospolitej minimum 185 dni w każdym roku kalendarzowym ze względu na swoje więzi rodzinne lub służbowe. Studenci z innych państw winni przedstawić zaświadczenie o tym, że studiują w RP od sześciu miesięcy.

 

Kto nie może zdawać egzaminu na prawo jazdy

Prawo jazdy nie może zostać wydane osobom, u których stwierdzono uzależnienie od alkoholu lub innych środków, których działanie jest podobne do alkoholu, a także osoby skazane prawomocnym wyrokiem sądu na zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 

Przebieg egzaminu na prawo jazdy

Egzamin składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Egzamin teoretyczny to test, który zdaje się za pomocą komputera. W specjalnych okolicznościach można wnioskować o odbycie go w formie pisemnej lub ustnej.

Część praktyczna egzaminu to wykonanie manewrów na specjalnie przygotowanym do tego placu. Jeśli kandydat pozytywnie zaliczył wszystkie manewry na placu, przystępuje do ostatniej części egzaminu, czyli do jazdy w ruchu miejskim. Jeżeli kandydat nie zda egzaminu trzykrotnie musi odbyć dodatkowe kursy z zakresu nauki jazdy. Niezaliczenie części teoretycznej egzaminu powoduje niedopuszczenie do części praktycznej. Negatywny wynik któregoś z dwóch etapów części praktycznej powoduje, że kandydat zobowiązany jest do ponownego podejścia do egzaminu.

Na końcu egzaminator informuje zdającego o wyniku egzaminu. Jeśli jest pozytywny, kandydatowi pozostaje odebranie prawa jazdy w odpowiednim urzędzie. Jeśli negatywny, kandydat musi przystąpić do egzaminu ponownie.