PHZ Kalchem Sp. z o.o.
Od momentu powstania CLAAS Polska SP. z o.o., autoryzowanym dealerem CLAAS na części województw kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego jest firma PHZ KALCHEM Sp. z o.o.
Podstawę oferty firmy tworzy cały program maszyn CLAAS wraz ze sprzedażą oryginalnych części zamiennych i pełną obsługą serwisową.
Ofertę tę uzupełniają maszyny towarzyszące wiodących europejskich producentów: Horsch, Hardi, Kongskilde, Maschio Gaspardo, Umega, Pichon i innych.
CLAAS jest niemiecką firmą rodzinną oraz wiodącym światowym producentem maszyn rolniczych, który zatrudnia ponad 9000 pracowników przy rocznych obrotach przekraczających trzy miliardy euro. Liczne spółki zależne, w tym od listopada 2009 r. także spółka handlowa w Polsce o nazwie CLAAS Polska Sp. z o.o. oraz 14 zakładów produkcyjnych na całym świecie, gwarantują wszystkim klientom bezpośredni kontakt z firmą. Kombajny zbożowe CLAAS zdobyły wiodącą pozycję na rynku europejskim, a sieczkarnie polowe CLAAS zajmują pierwsze miejsce w skali światowej. Paleta produktów obejmuje także ciągniki, prasy kostkujące i rolujące, maszyny do zbioru użytków zielonych, ładowacze teleskopowe i najnowszą technologię informacyjną w dziedzinie rolnictwa.
Jako specjalista w dziedzinie nowoczesnych technologii uprawy i siewu, przez ostatnie 20 lat HORSCH stał się jednym z czołowych producentów maszyn w Europie. Innowacyjne rozwiązania, zaczerpnięte z praktycznej wiedzy i ponad 30-sto letniego doświadczenia w uprawie bez orki dają nam podstawy do tworzenia systemów technologicznych i wysokiej klasy maszyn, które spełniają dzisiejsze standardy w zakresie jakości, precyzji i trwałości.
Z okazji 30-lecia firmy HORSCH przygotowana została specjalna oferta finansowania fabrycznego.
ZAŁOŻENIA DO OFERTY SPECJALNEJ:
*Oprocentowanie uzależnione m.in od okresu finansowania, wysokości udziału własnego
więcej: http://www.horsch2.com/
Miliony farmerów na całym świecie stosują opryskiwacze HARDI chroniąc jakość swoich plonów. Zakres oferty oraz dostępność opryskiwaczy HARDI na wszystkich kontynentach sprawiają, że w każdej chwili gdzieś na świecie pracują opryskiwacze HARDI z korzyścią dla swoich użytkowników.
więcej: www.hardipolska.com
Kongskilde opracowuje kompletne metody i narzędzia do uprawy gleby, siewu i pielęgnacji roślin, urządzenia do transportu, czyszczenia, suszenia i magazynowania ziarna.
więcej: www.kongskilde.com
1970, Michel Pichon, wywodzący się ze środowiska rolniczego, pasjonat mechanizacji rolniczej zakłada swoją firmę.
Dzisiaj firma PICHON z siedzibą w Guipavas, to :
- 100 pracowników w dziale jakości i usług.
- nowoczesna fabryka o powierzchni 11 500 m2.
- pracownia konstrukcyjna stworzona specjalnie dla celów projektowych.
- kontrola i zarządzanie jakością na każdym etapie tworzenia aż do realizacji zamówienia.
więcej: www.pichonindustries.pl
1. Decyzję o zakupie wozu paszowego klienci podejmują głownie w oparciu o
* populacja maszyn ( przeważają wozy pionowe z relatywnie niska ceną)
* cena
* trwałość, żywotność
* dostępność serwisu i części
* zapotrzebowanie na moc ( zużycie paliwa )
* prostota obsługi
* system mieszania
* sposób załadunku, rozładunku
* czas pobierania balotu sianokiszonki lub słomy
* czas mieszania
* sposób ostrzenia noży
* jakość ( struktura )TMR
* możliwość przygotowywania TMR-u dla różnych grup produkcyjnych
2. Optymalnym systemem mieszania jest system łopatowo-bębnowy z możliwością rozdrabniania. Ponieważ gwarantuje przygotowanie mieszanki fizycznej.
3. W mieszance fizycznej struktura włókna jest optymalna dzięki czemu uzyskuję się bardzo lekki TMR tzw. strukturę ptasiego gniazda, co bardzo dobrze wpływa na:
* wykorzystanie paszy
* mniejsza ilość tzw. niedojadów
* stabilność TMR na stole paszowym w upalne dni
* stymulację żwacza
* zdrowotność stada ( kwasica, stany ketotyczne )
* jakość mleka ( odpowiedni stosunek białko/tłuszcz )
* jakość mięsa ( wołowina kulinarna )
4. Najbardziej popularnym wozem paszowym marki KEENAN jest MECH-FIBER 300 BALEBLEND, o pojemności 12 m3 ogólnej i 10m3 użytkowej, przeznaczony do zakarmienia stad liczących do 50 krów w jednej grupie produkcyjnej.
Wyposażony w przystawkę do balotów, która umożliwia pobór balotu w czasie nieprzekraczającym 90 sekund, charakteryzuje się również niskim zapotrzebowaniem na moc 80 KM
5. Coraz więcej klientów poszukuję lepszych rozwiązań w zakresie przygotowani mieszanki TMR, jednakże przy obecnej sytuacji na rynku mleka i mięsa trudno klientom podejmować decyzję o zakupie nowego wozu paszowego.
W najbliższych latach hodowcy bydła będą zwracali większą uwagę na koszty karmienia bydła.
Małe gospodarstwa o małych wydajnościach ( rasy mniej wymagające ), które do tej pory nie używały wozu paszowego do przegotowywania pasz, będą wybierały tanie wozy z systemem ślimakowym pionowym.
Gospodarstwa które mają już wieloletnie doświadczenie w użytkowaniu wozów paszowych, będą szukały lepszych rozwiązań.
Jest niezmiernie ważne w jaki sposób jest przygotowywany dla stad charakteryzujących się dużym udziałem rasy HF o dużych wydajnościach, gdzie niedopuszczalne są błędy żywieniowe.
W samym sercu metody Keenan leży niepowtarzalna, wyjątkowa koncepcja tzw. „żywienia fizycznie efektywnego”.
Podczas gdy żywienie konwencjonalne bazuje na składzie chemicznym dawki pokarmowej w celu poprawy wyników, Mech-fiber® opiera się na przełomowych badaniach, które dowodzą, jak istotne znaczenie mają specyficzne właściwości fizyczne dawki w optymalizacji funkcji żwacza, gdzie enzymy i mikroflora uwalniają cały potencjał kryjący się w materiale paszowym.
Mech-fiber® to chroniona patentem wyjątkowa struktura dawki, która znajdując się wewnątrz żwacza powoduje luźne rozmieszczenie paszy
i swoistych włókien w jego płynie.
Ta jednolita mieszanka pozwala na optymalną pracę enzymów
i mikroflory, które działając na paszę w sposób szybki i dokładny powodują uwolnienie składników odżywczych potrzebnych do produkcji mleka i mięsa. Ponadto cząsteczki o wysokiej zawartości energetycznej magazynowane są bezpiecznie w masie pokarmowej Mech-fiber®, gdzie są trawione w pełni, dzięki czemu nie dochodzi do wytwarzania kwasów powodujących przewlekłe problemy ze zdrowiem i płodnością krów. Dokładniejsze trawienie mieszanki paszowej obniża także produkcję metanu.
Oryginalne części zamienne CLAAS. Żadnych kompromisów.
Ten, kto w swojej maszynie CLAAS montuje tylko ORYGINALNE części zamienne CLAAS może liczyć na niezawodność jej działania. Nasze części pochodzą z seryjnej, nowoczesnej produkcji i poddawane są stałej kontroli jakości.
Oprócz tego, nasi specjaliści od części zamiennych oraz mechanicy serwisowi doskonale znają te części, co gwarantuje szybką, fachową wymianę w krótkim czasie. Dla zawodowców sprawa jest jasna: przede wszystkim liczy się jakość.
Elektroniczny katalog części firmy CLAAS! Parts Doc Online.
http://www.claas.com/countries/generator/cl-pw/pl/services/parts_doc/start,lang=pl_PL.html
Przegląd zimowy. GRATIS*
Szanowni Państwo,
Żniwa 2013 za nami. Jesteśmy przekonani, że maszyny CLAAS pomogły Wam zebrać plony we właściwym czasie.
Wspólny ubiegłoroczny sukces akcji "Przeglądy zimowe CLAAS" przygotowanie maszyn do sezonu, obliguje Nas do zweryfikowania stanu technicznego Waszych maszyn po raz kolejny przed nowym sezonem 2014.
Nasz wykwalifikowany zespół serwisowy wykona profesionalny Przegląd zimowy Roczny maszyn CLAAS, czyli kompleksową weryfikację stanu maszyny. Otrzymacie Państwo kompleksowy protokół diagnostyczny, sprawdzone zostaną podstawowe ustawienia maszyny, nasz serwis wskaże niezbędne konserwacje, naprawy, korekty ustawień a także przedstawi możliwości optymalizacji i doposażenia. Zakres oraz koszty wszelkich napraw omówimy wspólnie, poinformujemy Was również o możliwości zawarcia umowy MAXI CARE.
*Przegląd zimowy/roczny (weryfikacja stanu maszyny) GRATIS pod warunkiem zakupu oryginalnych części zamiennych CLAAS oraz wykonanie naprawy w autoryzowanym serwisie CLAAS do 30.04.2014r.
SILVERLINE
SILVERLINE, oryginalne części CLAAS do ciągników starszej generacji.
Ze względu na stale zwiększającą się liczbę ciągników rolniczych Renault w Polsce wprowadzamy nową gamę oryginalnych części zamiennych SILVERLINE do starszej generacji ciągników Renault.
Program obejmuje ciągniki wyprodukowane w latach 1960-2005: serie ciągników 51, gama T (serie TS, TX, TZ), serie 32-34, CERES, ARES oraz serie przeznaczone dla producentów wina i sadowników: V, F, LB, DIONIS, FRUCTUS.
W ofercie nowej linii produktowej SILVERLINE znajdziemy takie grupy części jak: sprzęgła, rozruszniki i alternatory, przeguby kuliste, pompy hydruliczne oraz pompy układu chłodzenia, elementy napędowe, zaczepy, szyby. Grupy produktów prezentowane w katalogu zostały precyzyjnie dobrane, tak aby skupić się na częściach o dużej rotacji na naszym rynku.
Decydujące argumenty
Dlaczego warto zastosować części SILVERLINE w starym ciągniku?
Są to oryginalne części CLAAS, które pozwolą wydłużyć okres eksploatacji starego ciągnika w najlepszej cenie.
Korzyści dla Klienta płynące z zastosowania części SILVERLINE:
SILVERLINE oznacza również:
Bądź wierny staremu ciągnikowi, podaruj mu części SILVERLINE!
Dojeżdżamy bardzo szybko i od razu wiemy, co jest do zrobienia.
Gdy coś się stanie z maszyną, to mechanicy serwisowi szybko będą na miejscu: Doskonale wyszkoleni, doświadczeni i najlepiej wyposażeni. To typowe dla CLAAS krótkie drogi komunikacyjne.
Podobnie jest gdy chodzi o części zamienne. Gdy znalezione jest rozwiązanie, specjalista od części zamiennych w naszej sieci logistycznej koordynuje wysyłki w odpowiednie miejsca, Aby jeszcze prędzej dotrzeć tam, gdzie należy, chcielibyśmy wykorzystywać helikoptery.
Doskonale jednak wiemy: dobry serwis powinien oferować nie tylko jakość i niezawodność, ale także być opłacalny. Nasze usługi obok pewności muszą gwarantować również ekonomikę pracy klientów.
Bezpieczeństwo można zaplanować przez regularną kontrolę.
Kontrola pożniwna – bezpieczeństwo planuje się przez regularną kontrolę.
Maszyny żniwne w stałych okresach czasu podlegają najwyższym obciążeniom. Do zachowania stałej, wysokiej wydajności maszyna musi być regularnie ustawiana a jej części ścieralne muszą być wymieniane.
Kontrola pożniwna / roczna pozwala stwierdzić stopień zużycia części i odkryć ukryte uszkodzenia.
Na podstawie zeszytu kontroli wszystkie komponenty maszyny, jak na przykład pomost kierowcy, elektryka, napędy i silnik, sprawdzane są punkt po punkcie pod względem szczelności oraz funkcjonowania. Tak można ustalić oraz udokumentować aktualny stan maszyny.
Jest to idealna baza do określenia kosztów ewentualnych napraw.
Zalety:
Ustalenie aktualnego stanu maszyny na podstawie dokumentacji kontroli pożniwnej / rocznej przez partnera serwisowego CLAAS.
Dokumentacja w zeszycie kontroli pożniwnej / kontroli rocznej oraz w książce przeglądów maszyny.
Państwa problemy rozwiązujemy na miejscu. Także wtedy, gdy nas nie widać.
CLAAS TELEMATICS w maszynach żniwnych oferuje nie tylko korzyści ekonomiczne w czasie pracy ale również szybką pomoc techniczną opartą o informacje uzyskiwane z bezprzewodowego połączenia z mechanikiem serwisu CLAAS. Technologia telefonii komórkowej oraz internetu pozwala przesyłać dane konkretnego pojazdu bezpośrednio do przyrządów diagnostycznych albo komputera mechanika. Może on wtedy z każdego miejsca postawić prawidłową diagnozę i dojechać z niezbędnymi częściami zamiennymi. Oszczędzony czas można wykorzystać na pracę maszyną.